DOSTUPNE VELIČINE
Raspon prečnika i težina:
- 72 mm - 680 g / 700 g - glatka
- 73 mm - 680 g / 700 g - glatka
- 74 mm - 680 g / 700 g - glatka
- 75 mm - 680 g / 700 g - glatka
- 76 mm - 680 g / 700 g - glatka
MEKA BOĆA KOJA OSTAVLJA TRAG PRI UDARU
Ove veoma meke boće ostavljaju trag dok igrate, to je zbog njihovog mekog tretmana koji obezbeđuje dobro amortizovanje.Ako igrate na takmičarskom nivou, preporučuju se 2 tri seta godišnje kako bi se očuvali optimalni uslovi za igru.
Prigušavanje
Kombinacija toplotne obrade i površinskog tretmana čini spoljašnjost boće tvrđom od unutrašnjosti za optimalno amortizovanje.
OBRADA UNUTRAŠNJIH ŠKOLJKE
Unutrašnjost poluljuske je mašinski obrađena pre sklapanja kako bi se uklonili svi ostaci metala i obezbedila ujednačena debljina. Ovaj proces značajno poboljšava ravnotežu kugle tokom igre.
POSTOJANOST BOJE
Boja brzo svetli nakon svake igre.
KAKO ODABRATI ODGOVARAJUĆU BOĆU
Trebalo bi da izaberete svoju kuglu za petank na osnovu nekoliko faktora.
Vaš stil igre (ciljanje, gađanje, oboje) odrediće:
- potrebni kvalitet odskoka (tvrda, polutvrda, mekana i vrlo mekana)
- težinu boće (teža za one koji ciljaju i lakša za one koji gađaju)
Veličina ruke određuje prečnik boće.
ŠTA ZNAČI TVRDOĆA BOĆE?
Tvrdoća boće izražava se jedinicom ROCKWELL HRC ili u kg/mm². Na primer, 35 HRC odgovara boći od 110 kg/mm².
Što je veći broj, to je boća tvrđa (minimum koji je prihvaćen od strane FIPJP-a je 35 HRC, prihvaćeni maksimum je 50 HRC).Što je boća tvrđa, teže će se oštetiti i veća je elastičnost, i obrnuto.Redovni igrači koji koriste meke boće treba da razmisle o čestoj promeni svojih boća kako bi izbegli kompromitovanje njihove igre.
Kako se prave KOODZA boće odobrene za takmičenja
Naše boće za takmičenja su šuplje. Ovo su faze proizvodnog procesa: - Grudva čelika zagrejana na +/- 1000 C° se spljošti, a zatim utiskuje ili kuje u poluloptu - Ove polulopte su mašinski obrađene iznutra, zavarene zajedno i rotirane dok ne postanu okrugle. - kugle se zatim graviraju, peku i uranjaju u vodu, što određuje njihovu tvrdoću. - najzad se poliraju i lakiraju, a zatim pregledaju.
KAKO OČISTITI BOĆE?
Nakon svakog takmičenja obrišite prašinu čistom krpom. Jednom mesečno nauljite boće kako biste sprečili rđanje. Redovno čišćenje produžava životni vek boća i osigurava kvalitetne mečeve.