Detalji o toplotnoj izolaciji
Jednodelno odelo od 5 mm s rajsferšlusom pozadi.
Šavovi su lepljeni i ušiveni skrivenim bodom. Kada tanak sloj vode (koji prodre kroz rajsferšlus) dospe između tela i odela, tu ostaje zarobljen i zagreva se. Tako vas taj tanki sloj zapravo greje.
Zarolane manžetne, ivice na člancima i vratu glatke, pa su maksimalno vodonepropusne.
Rajsferšlus i izrada ronilačkog odela
Rajsferšlus na leđima je napravljen tako da se dva neoprenska panela preklapaju da bi se sprečio ulazak vode.
Način izrade (lepljenje šavova i skriveni bodovi) znači da su šavovi vodootporni: neopren je lepljen, a zatim zašiven, da bi se postigla dodatna izdržljivost (igla ne prolazi skroz kroz neopren, pa voda ne može prodreti kroz šavove).
Karabiner na gornjem delu butina za kačenje dodataka.
Dizajnirano za žensko telo
Neoprensko odelo za ronjenje mora biti potpuno usko da bi bilo efikasno, zato je brend Subea napravio specijalne veličine za žene. Dizajn i prototipove ovog proizvoda napravile su i testirale žene za žene.
Sloboda pokreta / Jednostavno oblačenje
Jednodelno odelo s odvojenom kapuljačom (nije u sastavu). Neoprenski bočni paneli (veoma mekan i rastegljiv neopren) prilagođavaju se različitim oblicima tela i različitim građama.
Rukavi i nogavice su takođe napravljeni od rastegljivog neoprena da bi se lakše oblačili.
Nema šavova ispod pazuha, što olakšava pokrete ruku.
Smanjeno habanje
Odelo za vodu ima ojačanja na kolenima da bi se smanjilo habanje.
Postoje i ojačanja na delovima podložnim trenju usled kontakta s kompenzatorom plovnosti (ramena i donji deo leđa). Takođe omogućava bolju potporu telu i sprečava klizanje prsluka.Zaštita na zglobovima sprečava okretanje ronilačkog kompjutera.
Klase toplotnih performansi
Odelo za ronjenje s bocom pruža toplotnu zaštitu koju je testirao nezavisan institut INPP (Marsej, Francuska), kako bi se potvrdila njegova usklađenost s trenutnim standardom (EN 14225-1:2017).
Serifikovano ronilačko odelo klase C:
A (+7 °C / +12 °C / +45 °F / +54 °F)
B (+10 °C / +18 °C / +50 °F / +64 °F)
C (+16 °C / +24 °C / +61 °F / +75 °F)
D (+22 °C / +30 °C / +72 °F / +86 °F).
Podešavanje debljine odela i toplote!
Hladnoća je najveći neprijatelj tokom ronjenja!
Neophodno je koristiti pravu toplotnu zaštitu koja se određuje na osnovu temperature vode. Ovaj koncept je napravljen da vas spreči u kupovini različitih odela za različite uslove ronjenja, jer ima pet delova koji se mogu kombinovati s vašim odelom u zavisnosti od temperature.
Na ovaj način možete kompletirati toplotnu izolaciju s kapuljačom, neoprenskim gornjim delom, pododelom debljine 1 mm i nadodelom debljine 5,5 mm.
Šta je ronilačko odelo?
Ovo je najčešća vrsta ronilačkog odela na tržištu. Nije dizajnirano da ne pušta vodu, već da je zarobi, kako bi je vaše telo onda ugrejalo, stvarajući tako toplotni tampon između tela i spoljašnjosti.
Napravljeno je od neoprena – gumenog polimera napunjenog vazdušnim balončićima – i dostupno je u debljinama od 0,5 do 7 mm.
Zahvaljujući gipkosti i modularnosti, ovakva odela su odlična za ronjenje.
Saveti za oblačenje ronilačkog odela
Stavite nogu u plastičnu kesu, zatim je uvucite u odelo. Celo stopalo će izaći bez zakačinjanja!
Zamolite nekoga da duva u rukav sa strane zgloba.
Vazduh koji uđe naduvava unutrašnjost neoprenskog odela i odmah ga odvaja od kože. Zatim možete lako nastaviti sa završnim podešavanjima.
Saveti o održavanju ronilačkog odela
1) Potopite i unutrašnjost i spoljašnjost odela u čistu vodu nakon svakog ronjenja.
2) Očistite baktericidnim rastvorom.
3) Temeljno isperite čistom vodom.
4) Osušite na širokoj vešalici, na mestu s dobrom cirkulacijom vazduha. Pazite: sunce može izazvati oštećenja boja na tekstilnim delovima odela. Boje mogu izbledeti i može doći do bržeg starenja neoprena.
Rajsferšlus se može očistiti četkicom za zube i podmazati silikonskim sredstvima.