Detalji o toplotnoj izolaciji
Jednodelno odelo od 3 mm s rajsferšlusom pozadi. Šavovi su izrađeni lepljenjem i ušiveni skrivenim bodom. Kada tanak sloj vode (koji prodre kroz rajsferšlus) dospe između tela i odela, tu ostaje zarobljen i zagreva se. Tako vas taj tanki sloj zapravo greje.
Zarolane manžetne, ivice na člancima i vratu glatke, pa su maksimalno vodonepropusne.
Lepljeni i skriveno prošiveni šavovi
Način izrade (lepljenje šavova i skriveni bodovi) znači da su šavovi vodootporni: neopren je prvo zalepljen, zatim prošiven zbog veće izdržljivosti (pri čemu igla ne prolazi celom debljinom da bi se sprečilo pravljenje rupica i ulazak vode).
Više udobnosti prilikom nošenja ronilačke opreme.
Ronilačko odelo specijalno napravljeno da pruža više udobnosti prilikom nošenja boce i kompenzatora plovnosti.
Neoprenska ojačanja su strateški pozicionirana na tačkama na kojima kompenzator plovnosti stvara pritisak. 5 mm više neoprena na ramenima, ključnim kostima i lumbalnom delu deluje kao jastuče.
Karabiner na gornjem delu butina za kačenje dodataka.
Ojačanja koja smanjuju habanje
Odelo za vodu ima ojačanja na kolenima da bi se smanjilo habanje. Postoje i ojačanja na delovima podložnim trenju usled kontakta s kompenzatorom plovnosti (ramena i donji deo leđa).Takođe omogućava bolju potporu telu i sprečava klizanje prsluka.
Sloboda pokreta / Jednostavno oblačenje
Neoprenski bočni paneli (veoma mekan i rastegljiv neopren) prilagođavaju se različitim oblicima tela i različitim građama.
Rukavi i nogavice su takođe napravljeni od rastegljivog neoprena da bi se lakše oblačili.
Nema šavova ispod pazuha, što olakšava pokrete ruku.
Zašto koristiti ronilačko odelo od 3 mm?
Čak i u toploj vodi, telo se brzo hladi (25 puta brže nego na vazduhu). Koristite ronilačko odelo od 3 mm koje će vam omogućiti da odložite ovaj pad temperature i duže uživate u svojoj aktivnosti. Ronilačko odelo vas, takođe, štiti od UV zraka i od podvodnog okruženja (korala itd.).
Klase toplotnih performansi
Odelo za ronjenje s bocom pruža toplotnu zaštitu koju je testirao nezavisan institut INPP (Marsej, Francuska), kako bi se potvrdila njegova usklađenost s trenutnim standardom (EN 14225-1:2017).
Ovo ronilačko od delo je sertifikovano za upotrebu u vodama toplijim od 25 °C.
Šta je ronilačko odelo?
Ovo je najčešća vrsta ronilačkog odela na tržištu. Nije dizajnirano da ne pušta vodu, već da je zarobi, kako bi je vaše telo onda ugrejalo, stvarajući tako toplotni tampon između tela i spoljašnjosti.
Napravljeno je od neoprena – gumenog polimera napunjenog vazdušnim balončićima – i dostupno je u debljinama od 0,5 do 7 mm.
Zahvaljujući gipkosti i modularnosti, ovakva odela su odlična za ronjenje.
Saveti za oblačenje ronilačkog odela
Stavite stopalo u plastičnu kesu. Zatim uvucite nogu u odelo. Cela noga će glatko proći. Zamolite nekoga da duva u rukav sa strane zgloba. Vazduh koji uđe naduvava unutrašnjost neoprenskog odela i odmah ga odvaja od kože. Zatim možete lako nastaviti sa završnim podešavanjima.
Saveti o održavanju ronilačkog odela
1) Potopite i unutrašnjost i spoljašnjost odela u čistu vodu nakon svakog ronjenja. 2) Očistite baktericidnim rastvorom. 3) Temeljno isperite čistom vodom. 4) Osušite na širokoj vešalici, na mestu s dobrom cirkulacijom vazduha. Sunce može oštetiti tekstilne delove ronilačkog odela pa će brže izbledeti. Rajsferšlus se može očistiti četkicom za zube i podmazati silikonskim sredstvima.