Šta je umetničko klizanje?
Umetničko klizanje bi trebalo praktikovati u klubovima, u zatvorenom prostoru. Može biti individualno, u parovima ili čak grupno. Sport je kombinacija tehničkih veština, performansi i gracioznosti. Osećaj klizanja i ubrzanja pruža pravo uzbuđenje. Postoje regionalna, nacionalna i internacionalna takmičenja, koja zahtevaju mnogo sati treninga.
Koja je razlika između plesa na rolšuama i umetničkog klizanja?
Iako umetničko klizanje obuhvata i elemente plesa, plesanje na rolšuama nije nužno ista stvar. Disko ili fank zvuk, s elementima hip-hopa, dok klizite po podijumu izvodeći najbolje figure: zvuči primamljivo? Ples na rolšuama, koji je proizašao iz afro-američke kulture, poslednjih godina je doživeo procvat širom sveta.
Oživljavanje plesa na rolšuama
Društvene mreže su preplavljene fotografijama klizača koji su tek počeli i pokazuju najbolje pokrete na svojim rolšuama.Oprobajte se u ovom veoma zabavnom sportu bez granica.
Mogu li se ove rolšue koristiti za sve?
Ove rolšue je dizajnirao tim brenda Oxelo da zadovolji potrebe i umetničkog klizanja i plesa na rolšuama. Visok gornji deo, niska peta i kočnica, niža nego na rolšuama za „fitnes“ - sve što vam pomaže u izvođenju umetničkih ili plesnih pokreta (hodanje unazad, unapred, itd.).
Koje rolšue izabrati za ples?
Ako želite rolšue za vožnju po gradu ili parkovima, preporučujemo vam da uzmete par fitnes rolšua.Ali za vožnju gradom da biste stigli do mesta za ples, možete koristiti i rolšue za umetničko klizanje.
Zašto neke fotografije pokazuju rolšue bez kočnica?
Za neke pokrete plesa na rolšuama, možete skinuti stoper kočnice, kao što je Ela uradila na fotografijama i video-snimcima. Ovo joj je omogućilo da izvodi veće pokrete, kao i neke veoma specifične, a da joj kočnica pritom ne zapinje o pod. Kada prvi put klizate, nema potrebe da skidate kočnicu.
Da li treba nositi zaštitnu opremu kada počinjete sa klizanjem ili plesom na rolšuama? I ako da, šta od opreme?
Padanje je samo deo učenja (čak i za iskusne klizače). Za maksimalnu zaštitu vam savetujemo da nosite štitnike za kolena i za ručne zglobove, kao i kacigu. Štitnici za laktove i punjeni šortsevi mogu biti korisni dok još uvek učite da savladate ravnotežu. Nema veze ako niste savršeno stilizovani, zglobovi će vam biti zahvalni.
Kako su rolšue dizajnirane?
Cipela: sintetički PU.
Kočnica: ubrizgani PU (ne ostavlja tragove na podu).
Šasija: veoma otporan PP.
Točkovi: ubrizgani PU.
Rolšue su u skladu sa standardom EN 13899. Šta pokriva standard?
Standard EN 13899 definiše bezbednosne zahteve i metodiku testiranja za opremu na točkovima.
Ovaj standard određuje zahteve i specifikacije koje se odnose na metode testiranja, označavanje i informacije, kako bi se smanjio rizik od ozleda.Ovaj standard precizira sigurnosne zahteve, specifikacije u vezi s metodama, oznakama i podacima kako bismo smanjili rizik ozleda. Trenutni standard važi za rolšue osmišljene za korisnike čija je težina veća od 20 kg i manja od 100 kg.
Kako zameniti ishabane delove?
Rezervni delovi (54 mm/85A točkovi, ležajevi ABEC 5 ili ABEC 7) su na raspolaganju u prodavnici ili na veb-stranici.
Preporučujemo vam da redovno menjate točkove (one sa unutrašnje strane stavite na spoljašnju i obrnuto), da biste izjednačili habanje. Isto važi i za kočnice: menjanjem će se leva i desna kočnica ishabati ravnomernije i imati duži životni vek.